DR. Mehmet HASANOĞLU
"Türkiye İYİ Olacak"
Bursa bu eziyete mahkum mu?
Bursa bu eziyete mahkum mu?
Yeni Marmara Gazetesi köşe yazarı Aysın Komitgan bu günkü köşesinde Cumartesi Bursa'da yaşanan trafik skandalını ve tespitlerimizi okuyucuları ile paylaşmıştır. Köşe yazısının tamamı aşağıdadır.
09/02/2016

6 Şubat 2016 Cumartesi günü Bursa trafiğinde kâbus yaşamayan yoktur herhalde…
Saat 14.30 itibariyle kentin doğusundan, batısına dehşet bir trafik yoğunluğu olunca bir yerden bir başka yere gitmeye çalışanlar çıldırdı doğal olarak…
Özellikle…
Toplu ulaşım araçlarında yani belediye otobüslerinde seyahat edenler için kâbusun boyutu daha da büyüktü.
Saatlerce ayakta gideceği yere ulaşmak isteyen Bursalılar zor anlar yaşadı.
İlk olarak Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi önünde yolu trafiğe kapatan polis memurlarını gördük…
Dakikalarca kültür merkezinden çıkacak resmi araçlar için kapatılan yolda yüzlerce araç ve içindeki insanlar bekletildi.
Eziyet bununla da bitmedi…
Yeni yapılan stadyumda saat 16.00’da maç olduğu için kentin batısı daha da vahim durumdaydı.
Stadyumu yapanlar ulaşım koşullarını da sağlayabilselerdi bunca insan eziyet çekmezdi…
Kent trafiği resmen felç oldu.
Hava güzel, insanlar sokakta, günlerden Cumartesi ve maç var.
Siz düşünün gerisini.
Tam bunları yazarken MHP Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Mehmet Hasanoğlu’nun aynı konudaki iletisini gördüm.
Yalnız değilmişim demek ki…
***
Belediye otobüsündeki vatandaşlar çektikleri çile karşısında demedik laf bırakmadılar gerçi kenti yönetenlere ama…
Hasanoğlu da bakın nasıl dile getirmiş yaşanan rezaleti:
“Mudanya Yolu ile İzmir yolunun birleşme noktasında köprü üzerinden itibaren sağ şerit kukalarla kapatılmış ve başına da bir trafik polisi ekibi diktirilmiş.
Eskiden müzikhol olarak kullanılan alanda da oluşturulan otoparka da bazı zevatlar rahat girip çıksın ve oradan da maç sonrası kısa sürede trafik sorunu yaşamadan istedikleri yere ulaşsın diye Mudanya Yolu’nda Cumartesi günü normalde hiç olmayan (Yıllardır sabah akşam bu güzergâhı kullandığımdan trafik yoğunluğunu saat ve gün olarak çok iyi bilmekteyim)binlerce araç trafikte kalmakta, ambulanslar ilerleyememekte idi. Binlerce liralık milli servet boşa harcanmakta, acelesi olan insanlar trafikte sinir harbi yaşamakta… Ama Bursa’yı yönetenler için bunların ne önemi var ki?
Onlar için önemli olan 2 milyon Bursalı’nın yaşamını kolaylaştırmak değil, kendileri adına önemli kişi statüsündeki zevatın rahatı ne de olsa?
Bursa’yı yönettiğini zanneden ama hiçbir şekilde vizyon ve misyon olarak geleceği düşünmeden günlük oldu bitti projeler ve çocukluk hayalleri ile zaten yılların birikimi sonucu var olan trafik sorununu günden güne içinden çıkılmaz hale getiriyorlar.
Timsah Arena Projesi de bunlardan biri, bu güne kadar oynan üç maç ile Bursa trafiğinde şehrin her tarafında hissedilecek şekilde yarattığı trafik kaosu bu projenin yer seçimi açısından yanlışlığını ortaya koymuş, bir de yukarıda aktardığımı keyfi uygulamalarla yaratılan trafik olayın tuzu biberi olmaktadır…”
***
Evet…
Her maç olduğu gün Bursa bu eziyeti mi yaşayacak?
Stadyumun öncelik olmadığı, yerinin yanlışlığı yazıldı, konuşuldu, tartışıldı ama dinlemeyenler bugün eserleriyle gurur duyuyordur sanırım…!


Tüm Hakları Gizli Tutulmuştur.
Copyright © 2020 | Mehmet Hasanoğlu