DR. Mehmet HASANOĞLU
"Türkiye İYİ Olacak"
Bursa'da Su Skandalı Büyüyor
Bursa'da Su Skandalı Büyüyor
Bir ay önce Osmangazi Belediye Meclis Grubu olarak ortaya çıkardığımız Bursa'daki su skandalının sonuçları vahim bir tablo ile büyüyor. Bursadabugun.com ve lodoshaber.com web sitelerinde konu hakkında çıkan haberler aşağıdadır.
29/06/2015

Bursa'daki su skandalında ikinci perde!

MHP Osmangazi Belediye Meclis Grubu'nun yaklaşık bir ay önce ortaya çıkarttığı su skandalında ikinci perde! MHP Osmangazi Belediye Meclis Grubu foseptiklerin patlatılarak Doğancı ve Nilüfer Baraj Havzasına akıtılması ile Bursa içme suyunun BUSKİ aracılığı ile kirletilmesi olayından sonra kamuoyunda oluşan tepkiler üzerine bölgede yapılan çalışmaları yerinde tespit etmek için 28 Haziran 2015 Pazar günü bölgeyi ziyaret etti. Sonuçsa vahim! BUSKİ sadece makyaj yapmış ve foseptikler Bursa suyunu kirletmeye devam ediyor! 

Bursada Bugün'ün kamuoyu gündemine taşıdğı Bursa'daki su skandalının üzerinden yaklaşık bir ay geçmesine karşın durum hala oldukça vahim!

MHP Osmangazi Belediye Meclis Grubu'nun yaklaşık bir ay önce ortaya çıkarttığı su skandalında ikinci perde yaşanıyor! MHP Osmangazi Belediye Meclis Grubufoseptiklerin patlatılarak Doğancı ve Nilüfer Baraj Havzasına akıtılması ile Bursa içme suyunun BUSKİ aracılığı ile kirletilmesi olayından sonra kamuoyunda oluşan tepkiler üzerine bölgede yapılan çalışmaları yerinde tespit etmek için 28 Haziran 2015 Pazar günü bölgeyi ziyaret etti. Sonuçsa vahim! BUSKİ sadece makyaj yapmış ve foseptikler Bursa suyunu kirletmeye devam ediyor!


Bursa'daki su skandalında ikinci perdeye ilişkin Milliyetçi Hareket Partisi Osmangazi Belediye Meclis Grubu'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Recep Altepe Başkanlığında Bursa'yı yöneten AKP'li yerel kadrolar;
1- Yarattıkları TOKİ Doğanbey Konutları ile Ucube yapılaşmada yüzyılın projesini gerçekleştirmiş.
2- Osmanlıya sahip çıkmayı sadece saraylara kurulmak olarak algılayıp, Yenişehir'de 500 yıllık Osmanlıdan kalma külliyeyi restore edeceğiz diye duvarını yıkmaktan çekinmemiş.
3- Koruma havzasındaki Bursa'nın içme suyu ihtiyacını karşılayan Doğancı ve Nilüfer Barajlarına havzadaki köylerin foseptik kuyuları patlatılarak atıklarının akıtılması sonucu da iki milyon Bursa'lının sağlığı ile oynamak hiç umurlarında olmamıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi Osmangazi Belediye Meclis Grubu olarak kamuoyunun gündemine taşıdığımız "Bursa'da su çeşmeden içilir mi?" başlıklı Su Skandalının üzerinden yaklaşık bir ay geçti. Bursa'da infial boyutunda tepkilere sebep olan skandaldan sonra geçen bir aylık sürede BUSKİ ve Büyükşehir Belediyesi kadrolarının ne tür bir çalışma gerçekleştirdikleri ve olayın basına yansımasından bir gün sonra bölgede cirit atan vidanjörlerin çalışmalarının düzenli şekilde devam edip etmediğini ve sorunun çözümlenip çözümlenmediğinin tespiti için meclis grubu olarak dün yine bölgedeydik.

Keşke iki milyon Bursa'lıya mutlu haberi verebilsek ve gönül rahatlığı ile artık çeşmeden su içebilirsiniz, koruma havzasındaki Doğancı ve Nilüfer barajlarını kirleten 19 köyde foseptiklerindeki patlatılan alanlar kapatılmış, foseptik kuyuları vidanjörler aracılığı ile boşaltılmakta ve Bursa'nın kirlenen suları artık temiz akmaktadır diyebilseydik.


Gittiğimiz her köyde karşımıza çıkan tablo maalesef vahim ötesi;
1- Bir aylık sürede BUSKİ bölgede muhteşem ötesi bir çalışma yürütmüş ve tüm foseptiklerin üzerindeki kapaklar yenilenmiş,
2- Patlatılmış olup akan yerlerin üzeri makyajlanmış, taşlarla kapatılmaya çalışılmış,
3- Ama sonuç olarak tüm foseptik kuyuları da yine ağzına kadar dolu,
4- Vidanjörler yine çalışmamakta,
5- Hepsinden vahimi de 19 foseptik kuyusu da daha önce patlatıldıkları yerlerden, üzerleri makyajla kapatılmış olsa da yine Nilüfer deresine onun aracılığı ile de Nilüfer ve Doğancı barajlarına akmakta ve Bursa'nın suyu yine kirletilmeye devam etmektedir.

İnsan sağlığını hiçe sayan, hastalıklara yakalanma risk faktörlerini arttıran ve birilerinin yöneticilik vasıflarını tartışılır boyuta taşıyan bu vahim tablodan sonra, Milliyetçi Hareket Partisi kadroları olarak İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Bursa Valiliği yetkililerini olayın üzerine ivedilikle gitmeye, insanların sağlığına kastedenler hakkında acilen işlem başlatarak bu sorunu çözümlenmelerine sizin aracılığınız ile davet ediyoruz."

Lodos Haber linki:

http://www.lodoshaber.com/bursada-su-skandalinda-ikinci-perde-buski-sadece-makyaj-yapmis/Tüm Hakları Gizli Tutulmuştur.
Copyright © 2020 | Mehmet Hasanoğlu