DR. Mehmet HASANOĞLU
"Türkiye İYİ Olacak"
Bursa MHP’de istifalar sürüyor..
Bursa MHP’de istifalar sürüyor..
Yenimarmara Gazetesi köşe yazarı Aysın Komitgan, Osmangazi Belediye Meclis üyeliğinden istifa ettikten sonra yayınladığım basın açıklamasını köşesinde değerlendirmiştir. Köşe yazısının tamamı aşağıdadır.
30/11/2016

Tam İl Başkanı Topçu ile dargınlıkların son bulduğunu, kopuşların dönüşe geçtiğini konuşuyorduk ki istifa haberi geldi.
MHP Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Dr. Mehmet Hasanoğlu meclis üyeliğinden istifa ettiğini açıklayan metni gönderdi.
Başkan Topçu “Bilgim yokama birkaç istifa daha olabilir” dedi.
Hasanoğlu bilgili, enerjik ve kent sorunlarına duyarlı bir belediye meclis üyesiydi.
İstifa gerekçelerini açıklamış gönderdi mailde...
Bakın niye istifa etmiş:
“30 Mart 2014 tarihinde de 75 bin hemşehrimizin verdiği oyları ile diğer iki arkadaşımla birlikte seçildiğim Osmangazi Belediye Meclis Üyeliği görevlerini onur ve gururla sürdürdüm.
Fakat bu gün gelinen süreçte genel merkez yönetimimiz, Milliyetçi Hareket Partisi kadroları olarak bu güne kadar savunduğumuz politikaların tam tersi bir tavrı takınması ve durduk yerde gelecekte belki de ülkeyi kaosa sürükleyecek bir anayasa arayışı içine girmesi ile normal şartlarda bir parti için kazanım olacak olan parti içi muhalefete karşı takınılan tavır ile uygulamaya sokulan susturma politikalarının demokrasiyle yakından uzaktan bir bağlantısı yoktur. Ayrıca bunların yanında disiplin mekanizması ile ihraçların her gün devam ederek artması sonucunda kendi adıma bir tavır koyma gereği hissettim.
Son olarak geçtiğimiz günlerde Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ ile ilgili alınan ihraç kararından sonra, Türk Milliyetçileri ve Ülkücüler için koltukların bir ehemmiyeti olmadığını, asıl olan davanın devamının olduğunun bilinci ile “Haksızlıklar karşısında susan, dilsiz şeytandır” hadisi şerifini yaşam tarzı olarak kabullenmiş davanın mensubu olarak belki birilerini uykudan uyandırır umudu ile  tepki koymak adına öncelikle şeref ve gururla sürdürdüğüm Osmangazi Belediye Meclis Üyeliği görevimden istifa ettim.
Bu istifamdaki amaç yukarıda da değindiğim gibi belki birilerinin dikkatini çeker ve dava uğruna biz ne yapıyoruz, 47 yıllık bu kutsal dava uğruna ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü için gözlerini kırpmadan canlarını veren binlerce şehidimiz adına silkelenip kendilerine gelirler düşüncesindeyim. Yoksa sadece parti politikalarına karşı tepki koymak adına istifa ediyor ve koltuk sevdasında olsa idim, mensubu olmaktan onur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinden istifa eder, bağımsız üye olarak 2019 yılına kadar Osmangazi Belediye Meclis Üyeliği görevime devam ederdim.
Benim bu bireysel tepkimin etkisi olur da, Ankara’da başkanlık kelimesi yerine taslak metinde, Türkiye Cumhurbaşkanlığı kelimesi geçiyor diye sevinenlerin veya Pazar günü Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Siyasi Gelişmeler ile İlgili Bilgilendirme Toplantısının” sonucunda basına yansıdığı gibi tabana “Yeni anayasayı, Türkiye’nin hukuka dayalı bir yönetimsel sisteme kavuşması için gereklilik olarak gösterenlerin” dikkatini çekeceğine veya bir yansıması olacağına da ümidim yok ama malum hikayedeki gibi;
Karınca yola çıkmış Hacca gidiyormuş, sormuşlar nereye diye, oda cevap vermiş kutsal topraklara Hacca gidiyorum demiş, demişler ki sen tek başına bir karıncasın bu şekilde oraya varamazsın, yolda telef olursun. Karınca’da cevap vermiş “varamazsam bile bu yolda kurban olurum” demiş.
Ben de bu düşüncelerle açıklamamı yaptıktan sonra hakkımda ihraç sürecinin başlatılacağını bile bile bu yolda kurban olma adına yola çıktım. Fakat birilerinin de dikkatini çekebilir ve her daim yaşamımız için ana unsur olan Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını bu günkü statüde ve hemşehrim Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çizdiği ilkeler doğrultusunda ilelebet sürdürmesi için can feda diyerek saygılarımı sunarım…”

İhraç edileceğimi bile bile cümlesine dikkat çekmek istiyorum...
MHP’de ihraçların sonu gelmeyecek gibi.


Tüm Hakları Gizli Tutulmuştur.
Copyright © 2020 | Mehmet Hasanoğlu