DR. Mehmet HASANOĞLU
"Türkiye İYİ Olacak"
Bursa Trafiğinde Maç Saati Skandal Uygulama
Bursa Trafiğinde Maç Saati Skandal Uygulama
6 Şubat 2016 Cumartesi günü saat 16.00’da oynan Bursaspor – Medipol Başakşehir Spor Toto Süperlig maçı esnasında Mudanya yolunda Bursa istikametine geliş yönünde yapılan şerit daraltma ile ilgili haber ayrıca bursadabugun.com web sitesinde de yayınlandı.
08/02/2016

Başlıkta da belirttiğim gibi “Bursa trafiğinde maç saati skandal uygulama”, nedir diyecek olursanız bu uygulama 6 Şubat 2016 Cumartesi günü saat 16.00’da oynan Bursaspor – Medipol Başakşehir Spor Toto Süperlig maçı esnasında Mudanya yolunda Bursa istikametine geliş yönünde Esentepedeki batçıka kadar oluşan trafiğin tek sebebi olan ve Bursa’yı yönettiğini zannedenlerin kendileri için ayrıcalıklı kişi olanlara tahsis ettikleri V.I.P. otoparktan başka hiçbir şey değilmiş meğerse sevgili Bursa'lılar.

Evet üstte eklediğim Google Earth fotoğrafında da açık şekilde krokisini çizdiğim (oluşan trafik yoğunluğuna daha fazla sebep olmamak adına durup skandalı fotoğraflandıramadım) Mudanya yolu ile İzmir yolunun birleşme noktasında köprü üzerinden itibaren sağ şerit kukalarla kapatılmış ve başına da bir trafik polisi ekibi diktirilmiş, eskiden muzikhol olarak kullanılan alanda da oluşturulan otoparka da bazı ayırcalıklı kişiler rahat girip çıksın ve oradan da maç sonrası kısa sürede trafik sorunu yaşamadan istedikleri yere ulaşsın diye Mudanya yolunda Cumartesi günü normalde hiç olmayan şekilde binlerce araç trafikte kalmakta, ambulanslar ilerleyememekte, binlerce TL’lik milli servet boşa harcanmakta, acelesi olan insanlar trafikte sinir harbi yaşamakta, ama Bursa’yı yönetenler için bunların ne önemi var ki?

Onlar için önemli olan 2 milyon Bursa’lının yaşamını kolaylaştırmak değil, kendileri adına önemli kişi statüsündeki zatların rahatı ne de olsa?

Bursa’yı yönettiğini zannedenler, ama hiçbir şekilde vizyon ve misyon olarak geleceği düşünmeden günlük oldu bitti projeler ve çocukluk hayalleri ile zaten yılların birikimi sonucu var olan trafik sorununu çözecekleri yerde günden güne içinden çıkılmaz hale getiriyorlar.

Timsah Arena Projesi de bunlardan biri, bu güne kadar oynan üç maç ile Bursa trafiğinde şehrin her tarafında hissedilecek şekilde yarattığı trafik kaosu bu projenin yer seçimi açısından yanlışlığını ortaya koymuş, bir de yukarıda aktardığımı keyfi uygulamalarla yaratılan trafik olayın tuzu biberi olmuştur. 

Bu gerçekler ortadayken de Timsah Arena Stadının hemen dibine oluşturulmaya çalışılan 100 bin metrekarelik sağlık alanı da bu bölgeye geldikten sonra varın gerisini siz düşünün sevgili Bursa'lılar.

Bursadabugun web sitesi haber linki:

http://www.bursadabugun.com/haber/bursa-trafiginde-mac-saati-skandal-uygulama-645174.html


Tüm Hakları Gizli Tutulmuştur.
Copyright © 2020 | Mehmet Hasanoğlu