DR. Mehmet HASANOĞLU
"Türkiye İYİ Olacak"
Bursa'da kameralar karşısında yardım ve yansımaları tepki çekti!
Bursa'da kameralar karşısında yardım ve yansımaları tepki çekti!
Ahıska Türkleri Derneği Bursa Şubesi'ni ziyaret edip yardım dağıtan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin basına servis edilen bültendeki skandal hakkındaki tespitlerimiz bursadabugun.com web sitesinde.
24/03/2016

Bursa'da kameralar karşısında yapılan ve eleştirilere neden olan yardım dağıtımına tepkiler sürüyor. MHP Bursa Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Mehmet Hasanoğlu, Bursada Bugün'e yaptığı açıklamada, "Başkan Recep Altepe, Türkiye'ye Allah tarafından verilen bir nimettir" sözlerini eleştirdi.

''Başkan Recep Altepe, Türkiye'ye Allah tarafından verilen bir nimettir'' Bursa'da kameralar karşısında yardım tepki çekti!

Ahıska Türkleri Derneği Bursa Şubesi'ni ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hayırsever iş adamlarının desteğiyle 1000 kişiye erzak yardımı yapılan programda ihtiyaç sahiplerine erzak dağıttı.

YARDIM FOTOĞRAFLARI BASINA SERVİS EDİLİNCE TEPKİ GELDİ!

Başkan Altepe'nin ihtiyaç sahiplerine erzak dağıtmasının kameralarca kayıt altına alınması ve yardım fotoğraflarının basına servis edilmesi sosyal medyada tepkilere sebep oldu.

İhtiyaç sahiplerinin fotoğraflarının bu şekilde kamuoyuna servis edilmesini eleştiren ve skandal olarak nitelendiren vatandaşlar, bu tür yardımların ihtiyaç sahiplerini rencide etmeyecek şekilde yapılmasının önemine dikkat çektiler.

MHP Bursa Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Mehmet Hasanoğlu ise Bursada Bugün'e yaptığı açıklamada, belediye tarafından servis edilen basın bülteninde yer alan bazı ifadelere tepki gösterdi.

Hasanoğlu, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinde yayınlanan metnin son paragrafı "Hayırseverler de "Başkan Recep Altepe, Türkiye'ye Allah tarafından verilen bir nimettir" diyerek Başkan Altepe'ye hizmetlerinden dolayı teşekkür etti" şeklindedir. Bu haber ile alakalı Büyükşehir Belediyesinin Resmi web sitesinde yayınlanan videoyu da izledim gerçekten orada bulunan zatlardan biri bu cümleyi sarf ediyor. Fakat toplum olarak artık hangi algıda olduğumuzun ve daha da önemlisi resmi kurumlardaki zatların yaranmak adına nelerle iştigal ettiklerinin çok net bir yansıması olduğu için bu konuyu sizinle paylaşmak istedim"

"Hadi dernek yöneticisi kameralar önünde yalakalık konusunda kantarın topuzunu kaçırmış ve ne yapacağını şaşırmış diyelim, basın bürosunda normalde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler mezunu olması gereken zata ne demeli hiç mi akademik eğitim hayatında bu tür tanımlamaların resmi kurumlarda olamayacağını öğrenmedi de bunu bültenle tüm basın kurumlarına paylaştı" ifadelerini kullanan Hasanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Toplum olarak, artık üstleri kutsallaştırma arayışına girip, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün bize çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak için hedeflediği değerlerden uzaklaştıkça, orta çağ Avrupa'sındaki aristokrat ve alt zümre tabloları veya Peygamberimiz Hz. Muhammed SAV'den önceki kutsallaştırılmış zümre tabloları ile daha sık karşılaşacağız sanırım. 

Bu zümrelerde ne oldum delisi olarak normalde sağ elin verdiğinden, sol elin haberi olmaması gerektiği anlayışından gelen ataların torunları olarak, bu gün kameralar önünde yardım dağıtımında bulunmaktan hiç arlanmayacaklardır sanırım. 

Bu düşüncelerle toplum olarak bir an önce silkelenip kendimize gelmemizi, kutsal değerlerle, dünya işlerini birbirine karıştırmamızı ve son günlerde gündemde olan herhalde birileri tarafından kendisine bonus olarak verilmiş diploma ile Prof. Dr. ünvanını almış adını anmak istemediğim Sebahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısının dediklerinin tam tersi okumuş aklı başında kişilerin yönetim kadrolarında olacağı bir Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hayal değil, gerçek olması temennisi ile saygılarımı sunarım."

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Haber Linki: http://www.bursadabugun.com/haber/baskan-recep-altepe-turkiye-ye-allah-tarafindan-verilen-bir-nimettir-668646.html


Tüm Hakları Gizli Tutulmuştur.
Copyright © 2020 | Mehmet Hasanoğlu