DR. Mehmet HASANOĞLU
"Türkiye İYİ Olacak"
İYİ Parti Osmangazi'de Şölen Gibi Kongre
İYİ Parti Osmangazi'de Şölen Gibi Kongre
Dr. Mehmet Hasanoğlu Başkanlığındaki İYİ Parti Osmangazi Kurucu İlçe Yönetim Kurulu, gerçekleştirilen 1. Olağan İlçe Kongresinde delegenin teveccühü ile seçilmiş yönetim olarak güçlenerek görevine devam ediyor.
14/02/2018

Dr. Mehmet Hasanoğlu Başkanlığındaki İYİ Parti Osmangazi Kurucu İlçe Yönetim Kurulu, gerçekleştirilen 1. Olağan İlçe Kongresinde delegenin teveccühü ile seçilmiş yönetim olarak güçlenerek görevine devam ediyor.

13 Şubat Salı günü saat 14.00’te İlçe binasında gerçekleşen kongreye 171 delegenin 107’si katıldı.

Divan Başkanlığına oy birliği ile Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Toktaş, Katip Üyeliklere Kurucular Kurulu Üyesi Sermin Özensoy ve Av. Ayşegül Özyiğit Gül, Divan Üyeleri olarak da Üstün Tunalıgil ve Haluk Hısımcıl seçildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşından sonra söz alan GİK Üyesi Hasan Toktaş, öncelikle İYİ Partinin kuruluş süreci ve ortaya çıkışındaki amaç ile ilkelerini anlatarak Osmangazi İlçe Teşkilatının önümüzdeki dönemde İYİ Partinin vizyon ve misyonuna çok şeyler katacağına emin olduğunu belirtti. İYİ Partinin hedefinin de önümüzdeki seçimde %50+1’i alarak Genel Başkan Meral Akşener’i Başkan yapmak ve yeni anayasa değişikliği ile de Türkiye Cumhuriyeti’nin tekrar kurucu değerler üzerinden parlamenter demokratik sistemle yönetilmesine katkı koymak olduğunu belirti.

Daha sonra sözü Kurucu İlçe Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu’na verdi.

Hasanoğlu protokol ve hazirunu selamladıktan sonra “Hemşehrim Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak başlattığı mücadele sonucu yüce Türk milletinin yedi düvele karşı savaşarak, 29 Ekim 1923’te kurulan ve Atatürk’ün bizlere ilelebet yaşatmamız için emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin, 16 Nisan Kara Referandumu sonucu kurucu değerleri birileri tarafından ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır.

Fakat bugün gelinen bu süreçte geçmişte olduğu gibi yüce Türk Milleti yine iradesini ortaya koymuş ve 25 Ekim 2017’de halk hareketi olarak cesurlar ordusunu barındıran İYİ Parti kurularak bu gidişe dur diyecek kadrolar şekillenmeye başlamıştır. Bende bu hareketin Osmangazi’deki siz cesur üyelerini bu cesaretinizden dolayı ayakta alkışlıyor ve sizler gibi cesur Türk Milleti var oldukça da bu vatan her daim kurucu değerler üzerinde varlığını sürdüreceğinden en ufak bir şüphemde, endişemde olmayarak sizlere bir kez daha vatan adına cesaretinizden dolayı teşekkür ediyorum.

Sayın divan, saygıdeğer hazirun 2018 Ocak ayı başında Bursa teşkilatlarını kurmakla görevlendirilen İl Başkanımız Sayın Yüksel Yılmaz’dan aldığım Kurucu İlçe Başkanlığı görevim sonrası çok yoğun görüşmeler sonrası 24 Ocak 2018 tarihinde Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanfendinin onayı ile Osmangazi Kurucu İlçe Yönetimimizi oluşturduk.

Sonrasında da partimizin önünü açmak adına Genel İdare Kurulumuzun aldığı karara istinaden de bu günkü 1. Olağan Kongremizi gerçekleştirmek için 1-2 gün gibi kısa bir sürede ikiyüzün üzerinde üye yaparak Genel Merkeze gönderdik. Bu günde onaylanan 171 üyemiz ile burada 1. Olağan Kongremizi gerçekleştiriyoruz.

24 Ocak’tan bu yana kongre hazırlıkları ve bugün içinde bulunduğumuz bu ilçe binamızın tefrişatı ile maalesef çok fazla bir faaliyette bulunamadık. Fakat, çalışma ile alakalı tüm hazırlıklarımızı tamamladık.  2-3 gün sonra mazbatamızı aldıktan sonra bütün alt yapımız hazır bir şekilde sahaya inecek ve İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener hanfendinin erkene alınmadı takdirde 3 Kasım 2019’da  50+1 oyu alarak başkan olması için var gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz.

Tabi ki İYİ Parti kadrolarının bu mücadelesi hepinizin malumu ülkeyi başkanlık sevdası ile yönetmek için değil, maalesef her kurumu liyakatsız ve yandaş kadroları ile doldurulan ve tüm kurucu değerleri ayaklar altına alınan Türkiye Cumhuriyeti’nin tekrar kurucu değerler üzerinden parlamenter – demokratik sistemle inşa edilmesi, uluslar arası normlarda yasama, yürütme ve yargının birbirinden tam bağımsız olduğu yeni bir anayasa yapmak için olacağının sözünü vermenin gönül rahatlığı ile huzurunuzdayız.

Saygıdeğer hazirun şundan emin olun ki koltuk sevdalıları ittifak peşinde koşarken, bizler cesurlar ordusu Yüce Türk Milletine sığınarak bu zorlu mücadelenin kazananı olacağız. Çünkü geçmişte olduğu gibi gelecekte de her zaman İYİ’ler kazanacaktır.

Hepinizi ekibim adına saygı, sevgi ve muhabettle tekrar selamlıyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Osmangazi İlçe Başkanlığının 1. Olağan Kongresine gönderdiği mesaj Kurucular Kurulu Üyesi Sermin Özensoy tarafından okundu.

Faaliyet raporu ve Mali raporun okunup ayrı ayrı oy birliği ile ibrasından sonra geçilen seçimlerde de Dr. Mehmet Hasanoğlu Başkanlığındaki aşağıdaki liste kongreye katılan 107 üyenin de oyunu alarak seçildi.

Abdi Başıbüyük Mehmet Aysan
Ahmet Alan Mehmet Emir Aksoy
Akun Burak Özbalcı Mehmet Koçer
Ali Baklacı Metin Sertler
Ali Osman Büktel Mualla Dönmez
Aydıner Akay Mustafa Şentürk
Ayla Pınar Mümin Eren
Aytaç Cihan Nadir Kaba
Bahri Deniz Nesrin Adar
Bahri Palas Oğuz Kürşad Özdemir
Bahtınur Çetin Osman Atalay Akman
Baki Öz Osman Seçkin
Behçet Cesur Özcan Üncül
Betül Kalas Özmen Kaya
Beytiye Ersavaş Perihan Usta
Binay Altınel Rıdvan Yazgan
Birsen Öztürk Saadettin Sayla
Burhan Şentürk Saadettin Uzluk
Celal Yıldız Sabit Gürgen
Cemil Güneri  Salih Kut
Engin Özkan Seher Otlan
Erkan Sinanoğlu Selma Çalışır
Gencal Örnek Sevcan Çavdır
Gökhan Özcan Sezgin Can
Gönül Yerlisu Sinan Sönmez
Güngör Topaloğlu Sunay Çağlar
Gürkan Pelit Şehrazat Güney
Halil Naci Yenice Şemsi Karaaslan
Hasan Can Şerafettin Aşkın
Hasbi Akça Şerif Emren
Himmet Demirci Şeyda Şahin
İbrahim Akyurt Tansu Büktel
İbrahim Arık Tayfun Karakaş
İbrahim Başaran Ünal Kılıç
İbrahim Yıldırım Yiğit Kiremitçi
İsmail Kuzgun Yunus Demir
İsmail Türker Yusuf Özkök
Kadir Oruç Yüksel Başak
Mehmet Akif Erol  

Tüm Hakları Gizli Tutulmuştur.
Copyright © 2020 | Mehmet Hasanoğlu