DR. Mehmet HASANOĞLU
"Türkiye İYİ Olacak"
MHP’DE ÇOK KRİTİK BİR İSTİFA!
MHP’DE ÇOK KRİTİK BİR İSTİFA!
Yeni Dönem Gazetesi köşe yazarı Yüksel Baysal, bu günkü köşesinde Osmangazi Belediye Meclis Üyeliğinden istifamı kaleme almış. Köşe yazısının tamamı aşağıdadır.
01/12/2016

MHP’li Dr. Mehmet Hasanoğlu’nun Osmangazi Belediye Meclis üyeliğinden istifa etmesini sıradan bir olay olarak değerlendirmemek lazım.

Doğrudan kendisine yönelen herhangi bir tavır olmamasına karşın koltuğu bırakma kararlılığı gösteren Dr. Hasanoğlu, Batı Trakya Türkleri açısından kritik bir isim…

Zaten Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin Genel Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürüyor.

 Dr. Mehmet Hasanoğlu’nun istifasını, hem partinin içine bir mesaj hem de arkası gelebilecek bir tavır olarak görmek lazım.

Çünkü bu dernek sıradan bir örgütlenme değil; Türk devletinin Batı Trakya politikasını belirliyor.

*****

Anımsatalım, 2012 yılında Dr. Mehmet Hasanoğlu, Devlet Bahçeli’yi Batı Trakya’da ağırlamış, hatta MHP Lideri, Dr. Hasanoğlu’nun köyüne kadar gitmişti.

Dr. Mehmet Hasanoğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi Yunanlılar açısından bir tür yasak bölge olan Dedeağaç’a götürdüğü için de pasaportuna el konularak sınır dışı edilmişti.

Gerçi sonradan vatandaşlık hakları iade edildi ama o dönem sıkıntıyı yaşayanlar arasında Bursa’dan giden Gazeteci Rıdvan Tümenoğlu ile Ahmet Koç da bulunuyordu.

****

Bu yazının dip notu: Dr. Mehmet Hasanoğlu ile dün istifasını konuştuk; teşkilattan çok sayıda ismin aradığını anlattı. Bir tür tebrik yağmuruna tutulmuş anlayacağınız. Bu arada, Hasanoğlu’nun istifa mektubunda adı geçen Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın da aradığını belirtelim.


Tüm Hakları Gizli Tutulmuştur.
Copyright © 2020 | Mehmet Hasanoğlu