DR. Mehmet HASANOĞLU
"Türkiye İYİ Olacak"
Bursa Dağları talan ediliyor
Bursa Dağları talan ediliyor
Milliyetçi Hareket Partisi Osmangazi Belediye Meclis Grubu olarak büyük bir talanı gün yüzüne çıkardık! bursadabugun.com web sitesinde yayınlanan haberin tam metni aşağıdadır.
22/12/2015

Yer: Osmangazi ilçesindeki Advancık Mahallesi...

Taş ocakları tarihi surlarda ağır tahribata yol açarken, doğanın nasıl katledildiği kare kare kaydedildi.

Avdancık Köyü (Mahalle) ve civarında taş ocaklarının doğaya verdiği zararın önüne bir türlü geçilemiyor.

Bölgede faaliyet gösteren ve geçmiş yıllarda yargı süreci ile baş başa kalan taş ve mermer ocaklarının gerek ormanlık bölgeye gerekse tarihi eserlere verdiği tahribat son derece düşündürücü noktaya ulaştı.

MHP Bursa Osmangazi Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Cemil Aydın, doğa talanına ilişkin yaptığı açıklamada, "Milliyetçi Hareket Partisi Osmangazi Belediye Meclis Üyemiz Dr. Mehmet Hasanoğlu ve ilçe yöneticimiz Fikret Yentürk ile birlikte yerinde tespit ettiğimiz tahribatı gözler önüne seren fotoğrafları kamuoyunun bilgisine sunuyoruz. Cenevizlilere ait olduğu belirtilen surlar ve tarihi mağaraların gerek dinamit patlatma gerekse diğer fiziki yollarla yok edilmeye çalışıldığı fotoğraflarla aleni şekilde ortaya konmaktadır. Ayrıca bölgede define aranıyor iddialarının da ciddiyetle ele alınması gerektiği kanaatindeyiz. Osmangazi Belediye Meclisinde gerek yazılı önergeyle gerekse gündem konuşmalarıyla defalarca gündeme getirdiğimiz ilçemizde faaliyet gösteren "Taş, kalker ve mermer ocakları ruhsat işlemlerinde eksiklik var mıdır, ruhsatsız ocak mevcut mudur, denetim yapılmakta mıdır?" sorularımızı Avdancık Köyü'nde yaşanan bu kabul edilemez görüntüler vesilesi ile tekrar ifade ediyor, Osmangazi Belediye Başkanlığını bir kez daha acilen göreve davet ediyoruz" dedi.

İŞTE BURSA'DA DOĞANIN NASIL KATLEDİLDİĞİNİ GÖZLER ÖNÜNE SEREN ÇARPICI KARELER!


Tüm Hakları Gizli Tutulmuştur.
Copyright © 2020 | Mehmet Hasanoğlu