DR. Mehmet HASANOĞLU
"Türkiye İYİ Olacak"
BTTDD Teşkilat Toplantısı Yapıldı
BTTDD Teşkilat Toplantısı Yapıldı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Ocak - Şubat 2017 döneminde gerçekleşecek olan 10 Şube Genel Kurulundan önce son Teşkilat Toplantısı BTTDD Zeytinburnu Şubesi toplantı salonunda 3 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirildi.
08/12/2016

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Ocak - Şubat 2017 döneminde gerçekleşecek olan 10 Şube Genel Kurulundan önce son Teşkilat Toplantısı BTTDD Zeytinburnu Şubesi toplantı salonunda 3 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu ile başlayan teşkilat toplantısının açılış konuşmasını Teşkilat Başkanı Musa Yurt yaptı. Yurt yaptığı girişten sonra "Toplum bilincinde olmayan toplumlar yok olmaya mahkumdur. Kurumsallaşmadığımız müddetçe, hırslarımıza yenik düştükçe, davamızdan uzaklaştıkça akıntıya kürek çekmekten öteye gidemeyiz.

Teşkilat toplantımızın amacı bir araya gelerek sorunları değil, çözümleri bulmak amaçlı olmalı ve çözüm üretmeliyiz. Sizlerden ricam çözüm önerilerinizi ileterek katkı sağlamanızdır" diyerek ilk sözü Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin'e verdi.

Genel Başkan yaptığı giriş konuşmasından sonra son teşkilat toplantısından bu yana geçen dönemdeki çalışma, faaliyet ve programları özetledi.

28 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulla değiştirilen Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Tüzüğünde değişen ve yeni olarak tüzüğe eklenen maddeleri tek tek teşkilat mensupları ile paylaşarak Ocak - Şubat 2017 döneminde gerçekleştirilecek olan 10 şube kongresinin de bu şartlara göre gerçekleştirileceğinin altını çizdi.

Şube Başkanlarına yeni tüzüğe göre gerçekleştirecekleri şube kongrelerinde en önemli detayın oy kullanma şartı için aidat yatırma zorunluluğunun kalktığını ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği üyesi olan her Batı Trakya Türk'ünün şubesinde oy kullanabileceğini belirtti. Ayrıca bu güne kadar tahsil edilemeyen ve kayıtlarda ciddi bir sıkıntıya sebebiyet veren üyelerin geçmiş dönemlerdeki aidat borçları için genel kurullarda bir defaya mahsus bir af getirilmesi ve tüm üyelerin aidat borçlarının sıfırlanması yönünde genel merkez olarak karar aldıklarını ve buna yönelik önergeleri hazırlayarak şube genel kurullarına sunmalarını istedi.

Genel başkan devamında da 24 Mayıs 2015 tarihinde seçildikleri Genel Merkez Genel Kurul konuşmasında verdiği bir diğer söz olan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği üye kayıtlarına yönelik güncelleme ile ilgili çalışmaları da bitirdiklerini söyledi. Hazırlanan üye kayıt programı ile Genel Merkez ve 13 şube ile kapatılan Eskişehir ve Konya şubelerindeki tüm üyelerin kayıtlarının programa yüklendiğini belirtti. Genel Merkez ve şubelerinde şu an itibari ile mevcut üye sayılarını teşkilat mensupları ile paylaştı. 

Genel merkez olarak kendi uktelerinde bulunan 1.744 üyeyi de şubelere transfer edeceklerini fakat şube genel kurulları öncesi özellikle bu işlemi gerçekleştirmediklerini, hiç kimsenin bu işlem ile acaba şubelerde üye yoğunluğunda oynama yapılarak, belli gruplara karşı çalışma mı amaçlanmaktadır soru işaretinin kafalarda oluşmasına sebep vermek istemediklerini belirtti, "Bizim davamız Milli Batı Trakya davasıdır, benim ve genel merkez yönetimimde hiç kimsenin şahıslarla işi yoktur" dedi. Bu düşünce ile genel merkezden, şubelere üye transferlerinin şube genel kurullarından sonra gerçekleştirileciği belirtti. 

Üye programı ile ilgili de Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Hasanoğlu'nun yaklaşık bir yıllık bir emek harcadığını, programın tam olarak kullanıma hazır olduğunu, fakat önümüzde kongreler bulunması sebebi ile şubelerde oluşabilecek olası yönetim değişikliklerinden sonra bir kargaşa yaşanmaması için de şube genel kurullarından sonra yeni şube başkanları ve yetkili yönetim kurulu üyelerine program ile ilgili özel bir eğitim programı planladıklarını ve bu eğitimden sonrada programı şubelerin kullanımına açacaklarını belirtti.

Devamında sırası ile Soma Şube Başkanı Mehmet Akın, İzmit Şube Başkanı Lütfü Bodur, Gaziosmanpaşa Şube Başkanı Şaban Sakalı, Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük, İzmir Şube Başkanı Mümin Durmuş, Zeytinburnu Şube Başkanı Besim İsmailbaşa, Bakırköy Şubesini temsilen Mümin Öztürk, Küçük Çekmece Şubesinin temsilen H. Vedat Meşeli, eski Genel Başkanlar Opr. Dr. Erol Kaşifoğlu, Av. Ahmet Uztetik, Ramazan Çakır ve Selahattin Yıldız, Genel Merkez Başkan Vekili Sebahattin Meriç, Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av. Hasan Yazıcı, Disiplin Kurulu Üyesi Av. Selahhatin Meriç, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kocaahmet, İzmit Kadın Kolları Başkanı Aslı Devrim, İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Külübü Başkanı Hakan Güler, Bursa Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şube Başkanı Av. Orhan Kayalı ve toplantıya katılan diğer teşkilat mensupları söz alarak çalışmalar hakkında görüş ve eleştiri ile gelecek dönem ile Batı trakya Türklerinin sorunlarının çözüm yolları için önerilerini sundular. 


Tüm Hakları Gizli Tutulmuştur.
Copyright © 2020 | Mehmet Hasanoğlu